-->

راهنمای جیبی اسکرام

هم‌خوان کنید در:

راهنمای اسکرام یک راهنمای جامع و قطعی (Definitive) است. به این مفهوم که تمام آنچه باید در خصوص اسکرام بدانید در آن وجود دارد، نه کمتر و نه بیشتر! با این توصیف، به نظر می‌رسد که اولین قدم برای فردی که قرار است از اسکرام استفاده کند، تسلط کامل به مطالب مطرح‌شده در راهنما است.

گرچه راهنمای اسکرام، راهنمایی جامعی است، اما برخی از نکات آن دارای اهمیت بیشتری هستند که متأسفانه در زمان مطالعه به علت قرار گرفتنشان در لابه‌لای مطالب دیگر، به آن‌ها توجهی شایسته نشده و مغفول واقع می‌شوند.

از طرفی، افرادی که مایل‌اند درزمینۀ مفاهیم چابک و به‌ویژه اسکرام به فعالیت حرفه‌ای و تخصصی بپردازند، لازم است که دست‌کم مطالب مهم و کلیدی راهنما را ملکه‌ی ذهن داشته باشند تا در مواقع چالشی و بزنگاه‌های تصمیم‌گیری و اجرا، به‌سرعت از دانشِ محفوظ در حافظه‌ی خود بهره ببرند.

راهنمای جیبی اسکرام

تکرار و مرور مطالب، به یادگیری آن‌ها کمک می‌کند ولی به نظر می‌رسد بازخوانی راهنمای اسکرام بسیار به‌ندرت اتفاق می‌افتد. علت اصلی شاید طولانی بودن راهنما برای بازخوانی مجدد باشد به همین دلیل خلاصه‌ای فشرده از راهنما را در قالب یک راهنمای جیبی و در ۴ صفحه‌ی افقی که احتمالاً مرور آن بیش از ۵ دقیقه زمان نمی‌برد را مهیا کرده‌ایم.

شاید چاپ آن بر روی کاغذ یا نگهداری‌اش در حافظه‌ی تلفن همراهتان، خالی از لطف نباشد. 🙂

هم‌خوان کنید در:
سهیل صمدزاده

سهیل صمدزاده

من سهیل صمدزاده؛ مشاور و مربی چابک‌سازی، توسعه‌دهنده، مدیر محصول نرم‌افزاری و وبلاگ نویس هستم. به مباحث چابک در توسعه محصول علاقه‌مندم و سعی می‌کنم در اینجا خُرده دانش‌هایم را با شما به اشتراک بگذارم.


دیدگاه‌های شما ارزشمند‌اند...

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد.

خبر بده وقتی
avatar
1024

وی‌پی‌دیسکاز

به کانال تلگرام آیلِتـــ بپیوندید!

t_logo

آیلِتـــ هر ماه در صندوق ایمیل شما: